موسسه سنین CNIN Institute

آنتى اكسيدان/ویتامین/مکمل و پیشگیری از سرطان:

 

آنتى اكسيدان/ویتامین و پیشگیری از سرطان:

بدن ما با استفاده از تركيبات و مواد شيميايى موجود در غذاها، آنتى اكسيدان ها را توليد می نمايد كه آنها در بهبود آسيبى كه در اثر عمل طبيعى اكسيداسيون واحيا، به بافت ها مي رسد، نقش زيادى دارند. چون اين آسيب همراه با خطر ايجاد سرطان است، ممكنست بعضى آنتى اكسيدان ها در مقابل ابتلا به سرطان نقش محافظتى داشته باشند.

آنتى اكسيدان ها شامل ويتامين هاى ,C ,E بتا كاروتن ها يا ويتامين A، وچند محصول ديگر فیتو شيميايى (عناصر شيميايى استحصال شده از گياهان)، می باشد.

تحقيقات ومطالعات نشان داده اند، شايد كسانى كه از سبزيجات وميوه هاى بيشترى ( كه داراى منابع غنى آنتى اكسيدان ميباشند) استفاده مينمايند از ريسك كمترى در ابتلا به بعضى از سرطان ها داشته باشند، اما، اين به آن معنى نيست كه فقط آنتى اكسيدان ها در اين رابطه نقش دارند، زيرا گياهان تركيبات آلى ديگرى هم دارند.

تحقيقات فراوانى كه بر روى مكمل هاى سرشار از آنتى اكسيدان ها انجام گرفته، نه تنها نشان از اين ندارد كه آنتی اکسیدان از ريسك سرطان بكاهد، بلكه بعضى مطالعات حاکی از افزايش ريسك سرطان در افرادیست كه از مكمل هاى سرشار از ريز مغذى ها و ويتامين ها استفاده می نمايند

متخصصین تغذیه توصیه می­ کنند که برای داشتن یک زندگی سالم، مواد غذایی مصرفی باید به گونه­ ای انتخاب شوند که تمام ویتامین­های اصلی شامل ویتامین E (روغن، سبزیجات) و ویتامین­های گروه B (نان­ها، غلات، شیر، لبنیات، گوشت و مشابه آن) را در بر گیرد.

مجدداً تأکید می­کنیم که ما مصرف هیچ یک از انواع مکمل­های حاوی مواد معدنی و ویتامین­ها را به عنوان راهی برای مبارزه با سرطان توصیه نمی­ کنیم.

بهترين توصيه براى كاستن از ريسك سرطان اينست كه براى دريافت آنتى اكسيدان ها از منابع غذايى متنوع و غنى نباتى و حيوانى متنوع و تازه استفاده نماييم نه مکمل ها.

 

  •  بتاكاروتن و پیشگیری از سرطان:

بتا كاروتن به آن دسته از آنتى اكسيدان هايى تعلق دارد كه بنام  کاروتنوئید هاشناخته ميشوند و به قسمتهايى از گياهان رنگ نارنجى ميبخشد. اين ماده در بدن تبديل به ويتامين A ميشود و تصور ميشود در پيشگيرى از سرطان نقش داشته باشد. از آنجا كه خوردن گياهان ارتباطاتى با كم شدن ريسك سرطان دارد، پس بنظر ميرسد خوردن مقادير متنابهى از بتا كاروتن در كم شدن ريسك سرطان موثر باشد، اما نتيجه بسيارى از مطالعات مغاير با اين مطلب ميباشد .

در دو مطالعه مجزا كه برای پیشگیری از سرطان ريه و ساير سرطان ها به افرادى سيگارى مقادير بالاى بتا كاروتن دادند، مشخص شد اين مكمل ها خود منجر به افزايش ريسك ابتلا به سرطان ريه شده است. در مطالعه سوم، هيچگونه ضرر يا منفعتى دیده نشد.

ممكنست خوردن سبزيجات و ميوه هاى حاوى بتا كاروتن، مفيد باشد، اما افراد (مخصوصاً سيگارى ها) باید جداً از خوردن مقادير بالاى بتا كاروتن، خوددارى نمايند.

 

  • ويتامين A :و پیشگیری از سرطان

ويتامين A يا (Retino) از دو روش و از طريق غذاها به بدن ميرسد: يا از محصولات حيوانى و يا در داخل بدن با استفاده از  بتاکاروتنغذاهاى گياهى. ويتامين A در حفظ سلامت بافت ها نقش اساسى دارد، اما مكمل هاى آن، نه تنها مشخص نيست كه از ريسك سرطان ميكاهند، بلكه استفاده از مقادير زياد آن در سيگارى هاى قبلى و فعلى، ريسك سرطان ريه را افزايش ميدهد.

 

  • ويتامين :و پیشگیری از سرطان C

ويتامين C در بيشتر گياهان و ميوه ها مخصوصاً پرتقال، گريپ فروت و فلفل ها وجود دارد .برخى مطالعات مقادير زياد ويتامين C را مرتبط با كاهش ريسك ابتلا به سرطان دانسته اند، اما تحقيقات ديگرى نيز انجام شده است كه مكمل هاى ويتامين C ريسك ابتلا به سرطان را کم نکرده اند.

 

  • ويتامين :و پیشگیری از سرطان D

مدارك روز افزونى كه از مطالعاتى بدست مي آيد و موجب جلب نظر گروه هاى زيادى از مردم شده است، ( كه دال بر كاستن از ريسك سرطان  روده بزرگبر اثر استفاده از ويتامين D است)، در دسترس ميباشد. اما براى ديگر سرطان ها، اين موضوع مشاهده نشده و تحقيقات زيادى در جريان است وتا سالها نتايج مشخصى بدست نخواهد داد.

انستيتو پزشكى اخيراً ميزان دريافت روزانه ويتامين D را از 400 IU در روز به 600 IU براى بالغين و 800 IU براى سالمندان بالاى ٧٠ سال، افزايش داده است (IU :International unit) و اين ميزان تا حد اكثر 4000 IU نبايد بيشتر باشد.

ويتامين D از تابش اشعه آفتاب بر پوست، غذاها، مكمل هاى غذايى و مواد غنى از آن مثل شير و غلات به دست ميايد. بعضى هم با كمبود آن روبرو ميشوند، مثل افراد با پوست تيره، كسانى كه نور آفتاب كمى دريافت ميدارند، كهنسالان و نوزادانى كه از شير مادر تغذيه ميكنند.

 

  • ويتامين :و پیشگیری از سرطان E

آلفاتوكوفرول (Alfa-tocopherol) فعالترين فرم ويتامين E در انسان است و يك آنتى اكسيدان قوى است. در يك تحقيق، مردان سيگارى كه آلفاتوكوفرول مصرف مينمودند از ريسك پايين ترى از سرطان پروستات، نسبت به كسانى كه شبه دارو مصرف ميكردند، برخوردار بودند. اين موضوع منجر به يك مطالعه جامع و فراگير كه به نام ElECT  شناخته ميشود، گرديد كه به دنبال اثرمكمل هاى غنى از سلنيوم و ويتامين  E، بر روى سرطان پروستات بود. اما مطالعات نشان داد كه اين مكمل ها نه تنها تاثيرى بر ريسك سرطان پروستات ندارند بلكه اين مردان با افزايش ريسك سرطان نيز روبرو شدند.

يك مطالعه ديگر كه به نام HOPE شناخته ميشود، به دنبال تاثير ويتامين E بر بيمارى هاى قلبى و سرطان، در مقايسه با شبه دارو بود و هيچ تفاوتى مابين افراد دو گروه از نظر ميزان تاثير بر اين بيمارى ها ديده نشد و حتى، مشكلات قلبى گروه ويتامينبيشتر هم شد!

مكمل هاى ويتامين E تاثيرى در كاستن از ريسك ابتلا به سرطان يا ديگر بيمارى هاى حاد ندارند، اما، مغزيجات و روغن هاى غير اشباع كه غنى از ويتامين E هستند، از ريسك بيمارى هاى قلبى مى كاهند.

 

  • فولات و اسيد فوليك و پیشگیری از سرطان:

فولات يك نوع ويتامين B است كه بطور طبيعى در بعضى از گياهان، حبوبات، ميوه ها و غذاهاى نشاسته اى ( كورن فلكس) هاى تقويت شده صبحانه وجود دارد. تحقيقاتى در ١٩٩٠ نشان داد كه كمبود فولات با افزايش ريسك سرطان كولوركتال، بخصوص در مصرف كنندگان الكل، ارتباط دارد.

از ١٩٩٨ غلات غنى شده با فوليك اسيد (يك نوع ويتامين B ساخت بشر) باعث شده اغلب افراد از آن برخوردار شوند. بعضى مطالعات حاکی از افزايش ريسك سرطان پروستات و سرطان پستان و پوليپ هاى پيشرفته كولون، بعلت افراط در مصرف مكمل اسيد فوليك است. بهترين راه  دريافت فولات، خوردن سبزى، ميوه و استفاده از محصولات غلات غنى شده است.

 

مكمل هاى غذایی و پیشگیری از سرطان:

تركيبات فراوانى در گياهان وجود دارند كه در كاركرد با يكديگر قادرند اثرات مفيد خود را پديدار سازند، به علاوه تركيبات ناشناخته ديگرى در غذاها وجود دارند كه نمي توانند در مكمل ها وجود داشته باشند. پودرى كه يك كپسول را ميسازد احتمالاً حاوى مقدار اندكى از ريز مغذى هاى موجود در غذاهاى كامل، مي باشد. بهترين منبع ويتامين و مواد معدنى- شيميايى، غذا ميباشد.

 

  • آيا ميزان ريز مغذى هاى قرص يا كپسول با گياهان برابر است؟

نه، حداقل تا جايى كه ميدانيم. يك رژيم غذايى مملو از ميوه جات و سبزى ها، تاثير زيادى بر كاستن از ريسك سرطان دارد، اما در مورد مكمل هاى رژيمى چيزى به اثبات نرسيده است (بجز در مورد مكمل هاى كلسيمى). ممکنست بعضى مكمل هاى مملو از ريز مغذى ها، برعكس موجب سرطان شوند. اما براى زنان حامله و بعضى افراد، مثل زنان در دوره باردارى، يا كسانى كه محروميت غذايى دارند، بهترين گزينه انتخاب مكملى است كه سرشار از ويتامين ها و مواد معدنى باشد، اما مقدار آن از ١٠٠ درصد ارزش روزانه هركدام از ريز مغذى ها، ويتامين ها و ... بيشتر نباشد.

 

منبع:  2017 American Cancer Society
مترجم: نادر قطمیری، کارشناس زبان انگلیسی
بازبینی: سید سعید کسایی، فوق تخصص مدیکال آنکولوژی و هماتولوژی