موسسه سنین CNIN Institute

میوه/سبزی/دانه/ادویه و پیشگیری از سرطان مجدد:

 

ميوه ها و سبزیجات و پیشگیری از سرطان مجدد:

  • آيا ميوه و سبزى از ريسك بازگشت سرطان مى كاهد؟

در بسيارى از مطالعات و تحقيق ها، مشخص شده كه سبزى و ميوه از ريسك ابتلا به سرطان هاى دهان، مرى، معده و روده مى كاهد، اما تحقيقات كمى در مورد ارتباط خوردن ميوه و سبزى، با كاسته شدن از ريسك بازگشت سرطان، انجام شده است. با اطمينان نمى توان گفت، اما شايد، ميوه وسبزى و گياهان، تاثيرى بر كم كردن بازگشت سرطان پروستات، پستان ها و تخمدان، داشته باشد، اما فعلاً نجات يافتگان از سرطان، بايد روزانه ٢-٣ فنجان سبزيجات و ١/٥ -٢ فنجان از ميوه ها را ميل نمايند، (به خاطر ساير منافع آنها)، و چون دقيقاً معلوم نيست كه كدام يك از تركيبات در گياهان اين اثرات را پديدار مى نمايند، بايد از همه نوع ميوه و سبزى رنگين استفاده فراوان نمود.

 
  • آيا تفاوتى در ارزش غذايى مواد تازه با يخ زده يا كنسرو شده، وجود دارد؟

معمولاً غذاهاى تازه را، همگان ترجيح مى دهند، اما چندان تفاوتى بين آن ها نيست، چرا كه مواد غذايى كه بلافاصله پس از برداشت، فريز مى شوند، ارزش غذايى خود را كاملاً حفظ مى نمايند. در مواد كنسرو شده، مقدارى از ويتامين هاى محلول در آب و يا، مواد حساس به حرارت از بين مى روند. مراقب باشيد كه بعضى از ميوه ها در شربت غليظى كنسرو شده اند و بعضى سبزيجات قوطى شده از سديم بالايى برخوردار هستند. از انواع مختلف استفاده نماييد.

 

  • آيا فرايند پختن بر ارزش غذايى سبزيجات تاثير دارد؟

پختن سبزيجات موجب میشود كه بعضى از مواد مغذى آنها بهتر جذب شوند (مثل موادى كه به گياهان تنوع رنگ را مى بخشند)، بخارپز كردن و نيز پختن با اشعه (مايكرو ويو) بهترين نحوه پختن غذا و سبزى ها مى باشد. جوشاندن به مدت طولانى، موجب از دست رفتن ويتامين هاى محلول در آب مى شود.

 
  • آيا بايد سبزيجات و ميوه ها را آب گرفت؟

اگر در بلع و خوردن مشكلاتى وجود داشته باشد، آب گرفتن ميوه ها روش خوبى براى رسانيدن مواد مغذى و ويتامين ها به بدن است و تنوع غذايى نيز ايجاد مى شود، اما سيرى كمترى ايجاد كرده و فيبر كمترى را در اختيار ما مى گذارد، همچنين، نوشيدن آب ميوه به مقدار زياد، كالرى اضافه به بدن (بيش از حد مورد لزوم) مى رساند، كه مممكن است منجر به افزايش ناخواسته وزن بشود.

نوشيدن آب ميوه هاى صد در صد خالص، و يا آب سبزيجاتى كه پاستوريزه باشند، براى كسانى كه بر اثر شيمى درمانى، سيستم ايمنی آن ها تضعيف شده، بهتر است.

 

گياه خوارى و پیشگیری از سرطان مجدد:

  • آيا رژيم گياه خوارى از ريسك بازگشت سرطان مى كاهد؟

هيچ مدركى دال بر اين كه گياه خوارى، يا خام خوارى، در مقايسه با رژيم هاى مملو از سبزى، ميوه، غلات كامل، تخم مرغ (اما كم گوشت) كمكى به كاستن از ريسك بازگشت سرطان نماید، موجود نیست. اما، گياه خوارى به علت داشتن ويتامين و فيبر زياد و چربى بسيار كم، براى سلامتى مفيد است.

 

محصولات سويا و پیشگیری از سرطان مجدد:

  • آيا نجات يافتگان سرطان، بايد مشتقات سويا را به رژيم غذايى خود بيافزايند؟

غذاهاى تهيه شده از سويا، منبع عالى پروتیين بوده و مى توانند جايگزين خوبى براى گوشت ها باشند. سويا، داراى فيتوكميكال هاى زيادى بوده كه بعضى از آن ها فعاليت شبيه به هورمون استروژن ضعيفى داشته، كه به نظر مى رسد در پيشگيرى از چند سرطان مرتبط با هورمون ها (در مطالعات حيوانى) موثر بوده اند. ساير تركيبات در سويا، داراى آنتى اكسيدان بوده و شايد تاثيرات ضد سرطان داشته باشند. احتمالات زيادى مى دهند كه شايد سويا بر كاهش ميزان سرطان سینه و چند سرطان ديگر، تاثيراتى از خود بروز دهد، اما منابع و مدارك هنوز، نا واضح هستند.

براى درمان شدگان سرطان پستان، خوردن سويا هيچ ضررى ندارد، و اين غذاها كمك مى كنند كه داروى Tamoxifen، بهتر عمل نمايد. در مورد چگونگى عمل كرد مكمل هاى غنى از سويا، اطلاع چندانى در دست نيست.

 

‏تخم كتان و پیشگیری از سرطان مجدد:

تخم كتان يك منبع عالى براى ويتامين ها، مواد معدنى، فيبرها، اسيدهاى چرب امگا ٣ و فيتواستروژن، (تر كيباتى كه مانند هورمون استروژن در بدن عمل مى كنند) مى باشد.

به نظر مى رسد در معاينات آزمايشگاهى، تخم كتان و تركيبات مشتق از آن، بر آهسته شدن رشد سلول هاى سرطانى تاثير داشته و اثر بخشىٍ بعضى معالجات خاص را بهبود بخشیده است. در دو مطالعه كوچك، بيماران سرطان پستان يا پروستات، تحت رژيم غذايى مملو از تخم كتان بودند (قبل از جراحى)، و در ايشان از سرعت رشد تومور سرطانى، در مقايسه با ساير بيماران تحت ديگر رژيم هاى غذايى، كاسته شد. تحقيقات بيشترى مورد لزوم است كه تاثير تخم كتان بر پيامدهاى درمان، و يا بازگشت سرطان را مشاهده نماييم.

 


منبع: American Cancer Society 2107
مترجم: نادر قطمیری، کارشناس زبان انگلیسی
بازبینی: سید سعید کسایی، فوق تخصص مدیکال آنکولوژی و هماتولوژی