موسسه سنین CNIN Institute

شواهد پیشگیری از سرطان با تغذیه:

 

بیش از 35% از سرطان­ها در جهان با نوع تغذیه افراد ارتباط دارد. برخی ترکیبات غذایی نیز می ­توانند خطر سرطان را کاهش دهند.

پیدا کردن دلایل بروز سرطان بی­نهایت مشکل است. زیرا پیشرفت سرطان اغلب به آرامی و در طی سال­ها صورت می­ گیرد.

بسیاری از بیماران ممکنست بعد از گذشت 20 یا 30 سال از زمانی که با یک ماده­ سرطان­زا در تماس بوده­ اند، دچار بیماری شوند. ما می ­دانیم که بعضی از عناصر می­ توانند باعث تغییراتی در سلول­های بدن شوند که در نهایت منجر به سرطان می­ شود و نیز عناصر دیگری وجود دارند که این تغییرات را سرعت می ­بخشند.

با این وجود به نظر می ­رسد که بسیاری از انواع سرطان چند علتی هستند یعنی مجموعه­ ای از عوامل به ایجاد آنها کمک می­ کنند.

با توجه به این دلایل، ثابت کردن ارتباط میان بعضی غذاها با سرطان مشکل است. بیش از 12000 نوع ماده غذایی در دسترس مردم است و این امکان وجود دارد که یک ماده غذایی، همزمان دارای ترکیبات با اثر منفی (مثل چربی­ها) و مثبت (مثل فیبرها)، باشد. تشخیص ارتباط بین سرطان و هر یک از اجزای تشکیل­ دهنده مواد غذایی کار دشواری است.

قسمت اعظم اطلاعات ما در مورد سرطان و رژیم غذایی، از مطالعاتی به دست آمده که چگونگی پراکندگی و دلایل بیماری­ها را بررسی کرده اند.

مقایسه نرخ سرطان در کشورهای مختلف، نشان­ دهنده­ اختلاف قابل توجه در شیوع سرطان های مختلف است.

تغییر میزان بروز سرطان مردم یک کشور پس از مهاجرت به کشوری دیگر، مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج این مطالعات نشان می­ دهد، از زمانی که مهاجرین به شیوه­ زندگی در کشور جدید عادت می­ کنند، دچار سرطان­های مشابه با کشور مقصد می­ شوند. بنابراین بیشتر تفاوت­ در نرخ سرطان ناشی از دلایل ژنتیک نیست، بلکه مربوط به شیوه­ زندگی و فاکتورهای محیطی است. «رژیم غذایی» بعنوان یکی از فاکتورهای شیوه­ زندگی، مسبب بیش از 35% از سرطان­ها در جهان است.

برای این که بتوانیم به طور یقین اعلام کنیم، خوردن بعضی از غذاها می ­تواند پیشرفت بعضی از انواع سرطان را کاهش یا افزایش دهد، نیاز به تحقیقات بیشتری داریم.

مطالعاتی که اثر تغذیه بر سرطان را بررسی می کنند، یا در آزمایشگاه­ها بر روی حیوانات انجام می­ گیرند یا طی سال­ها در جمعیت های انسانی بررسی شده اند. این مطالعات هم اکنون برای یافتن ارتباط پیچیده­ شیمیایی بین مواد غذایی و بدن انسان در حال انجام است.

واضحا تحقیقات انجام شده بر روی حیوانات نمی­ تواند به طور قطع بر علل سرطان در انسان دلالت کنند، اما به ما کمک می­ کنند تا مکانیسم عمل عناصر سرطان­زای مواد غذایی را، بشناسیم و جالب این که مطالعات روی انسان ها و حیوانات به این نکته مشترک اشاره می­ کنند که: «تغذیه در پیشرفت سرطان نقش به سزایی دارد». و «ما می­توانیم ریسک سرطان را با تغییرات لازم در رژیم غذایی خود کاهش دهیم».

 

هنوز برای بسیاری از سوالات، پاسخی وجود ندارد:

  • تغییر رژیم غذایی با چه سرعتی روی کاهش خطر سرطان تأثیر می­ گذارد؟
  • آیا اکنون برای تغییر در رژیم غذایی دیر شده است؟
  • آیا استفاده از رژیم غذایی توصیه شده مانع پیشرفت سرطانی که به آن مبتلا هستیم خواهد شد؟

یقیناً تحقیقات آتی پاسخ این سئوالات را روشن خواهند ساخت.

 

منبع: American Cancer Society 2012
مترجم: میچکا سرمدی "انجمن امداد به بیماران سرطانی ایران"
بازبینی: فرخنده رزم پور، متخصص تغذیه بالینی