موسسه سنین CNIN Institute

 موسسه سنین (سرطان نیازمند ایده های نوین)

CNIN Institute (Cancer Needs INnovations)


 

موسسه سنین (سرطان نیازمند ایده های نوین) موسسه ای مردم نهاد است که به سوی نوآوری در پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان پیش می رود. هدف ما مهار هوشمندانه سرطان است به نحوی که در نهایت هزینه های سرطان کاهش یابد. واژه سنین مصغر سنان (سرنیزه) به معنی سرنیزه کوچک. همانگونه که از نام سنین بر می آید ما بر این باوریم که برای مهار سرطان نیاز است تا از اندیشه ها و توانایی های نوآورانه گوناگون، اگرچه کوچک، کمک بگیریم. با این اندیشه از تمام ظرفیت های علمی، مالی و اجرایی که می شناخته ایم، یاری خواسته ایم.

موسسه سَنین با مجوز وزارت کشور زیر نظر استانداری فارس با شماره ثبت 3407 از سال 1395 فعالیت خود را در زمینه های گوناگون سرطان شروع کرده است.

اولین هدف موسسه سنین ارایه مطالب علمی صحیح، معتبر و به روز در زمینه سرطان برای عموم جامعه است. تمام کشورهای پیشرفته دنیا برای در امان نگه داشتن مردم جامعه خود از حاشیه ها و شایعات سرطان و ممانعت از سو استفاده افراد سود جو شبکه های اطلاع رسانی معتبری را دارند. ما مفتخریم که اطلاعات حیطه سرطان را بدون کوچکترین انتفاع شخصی و مالی در اختیار مردم عزیز کشورمان قرار می دهیم تا بتوانیم خلا وجود یک منبع معتبر فارسی در زمینه سرطان را برای عموم جامعه پرکنیم.

بدین منظور وبسایت و شبکه های اجتماعی زیر فعال شده است.

  • وبسایت موسسه: www.cnin.ir  
  • وبسایت روانشناسی: www.cnin.ir/psychology
  • صفحه اینستاگرام موسسه: www.instagram.com/CNIN-institute 
  • صفحه اینستاگرام روانشناسی: www.instagram.com/CNIN-psychology 

کلیه مطالب ارایه شده توسط موسسه سنین دارای منبع معتبر است و در پایین تمام متن ها نام منبع، مترجم و فرد متخصص بازبینی کننده متن آورده شده است. در مورد منابع لاتین متذکر می شویم که پس از ترجمه متن توسط مترجمین متبحر، مجدد مطلب ترجمه شده توسط فرد صاحب نظر مرتبط آنکولوژی مورد بازبینی قرار می گیرد.

 

فعالیت های کنونی ما عبارتست از:

1- ارایه "مشاوره روانشناسی، پزشکی،  تغذیه" به بیماران مبتلا به سرطان.

2- آموزش سبک زندگی سالم به افراد جامعه به منظور آمادگی مواجهه با بیماریهای مزمن و صعب العلاج مانند سرطان در زندگی. برای رسیدن به این اهداف از قابلیت های فضای مجازی و اینترنت استفاده می نماییم و ضمن تبادل نظر و همکاری با مراکز تحقیقات سرطان و انجام پژوهش های روانشناسی و توجه به اثرات مثبت معنویت در بهبود مشکلات روانی و جسمانی بیماران می کوشیم.

3- ارائه خدمات روانشناختی، خانواده درمانی، زوج درمانی، مشاوره تحصیلی و شغلی با استفاده از رویکردهای درمانی ACT، CBT و ... .

4- ارایه "اطلاعات معتبر" در زمینه های:
گوناگون مرتبط با سرطان از طریق "اینستاگرام" و "وبسایت" موسسه سنین. 
و نیز روانشناسی سرطان از طریق "اینستاگرام" و "وبسایت" روانشناسی سنین.

5- انجام "مطالعات مبتنی بر نوآوری" و مشارکت در اجرای "طرح های مبتکرانه مرتبط با سرطان": چنانچه شما طرح پژوهشی نوآورانه ای در زمینه سرطان داشته باشید می توانید آنرا با ما مطرح نمایید (cnin.ir@gmail.com) تا در صورتیکه در چارچوب اساسنامه موسسه باشد در به نتیجه رساندن آن شما را یاری نماییم.